Nusiteikite skaityti daug. Bet įdomiai

Published by Rokas Arbušis on

IMG_0305

Komentaruose diskutuojant apie praėjusio savaitgalio (2009-08-29) įvykį Kuršių mariose, kuomet pasieniečiai gelbėjo apvirtusio katamarano įgulos narį, baraka užsiminė, jog yra vienos, kiek panašios, istorijos aprašymas, tik nėra kur talpinti.

Turėdamas nedidelę viltį pasisiūliau pas save publikuoti. Ir gavau sutikimą bei pačią istoriją. Akimis permetęs supratau, kodėl „yra ir aprašymas, tik nėra kur talpinti“ — rašinys ohoho koks ilgas. Bet įdomus, reikėtų paviešinti.

Pasiteiravau tinklaraštininkų, ką jie tokiu atveju darytų — pasiūlė skaidyti rašinį.

Prie atsiųsto pasakojimo redakcijos rankų beveik nekišau – savito stiliaus nedarkiau. Gal kai kur praleistą raidę įrašiau, kablelį padėjau, bet viską palikau kaip buvę. Tiesa, truputį paskaidžiau smulkesnėmis pastraipomis (vis tas laikraštinis įprotis). Vizualiai geriau atrodo, o ir skaityti ekrane, manau, patogiau.

Istoriją gavau be pavadinimo, pačiam nieko kito, kaip banalus „Vieni jūroje“ sugalvoti nepavyko. Be to, pridėjau papildomą žodį, atspindintį atskiros dalies turinį.

Suskaidytas dalis sudėjau paeiliui (teko koreguoti publikavimo laiką, kad išsidėstytų taip, kaip noriu), tad galite skaityti nuo čia, nuorodos „gyvos“ (atsidarys naujame lange):

Vieni jūroje. Pakeliui

Vieni jūroje. Pasas

Vieni jūroje. Nerimas

Vieni jūroje. Parlo inglese?

Vieni jūroje. Paieškos.

Vieni jūroje. Išgelbėti.

Komentavimą prie įrašo išjungiau. Juk nerašote pastabų iš bibliotekos pasiimtoje knygoje. Autoriaus prašymu komentarus įjungiau, juk „knygoms recenzijos rašomos.“ Bet galite komentuoti ir čia.


22 Comments

gramas · 09/03/2009 at 7:54 AM

Super.

Thirteen · 09/03/2009 at 8:55 AM

kokia įdomi istorija… susiskaitė kaip literatūros kūrinys, o dar labiau veikia tai, jog čia tikri įvykiai aprašomi..
gerai.

Vadimas · 09/03/2009 at 1:53 PM

Hmmm…. gerai susiskaite.

baraka · 09/03/2009 at 2:11 PM

jei kam įdomu – autorius, skant, šalia, todėl ir kritiką, irkl ausimus galima teikti į tiesioginį tinklaraštinį eterį.

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
kol kas, kaip matai, žmonės tik giria. jaučiu, nebus kritikos :)

Vadimas atsakė:

@baraka, Gal gali isduoti heroju pavardes? Kam cia taip nutiko?

baraka atsakė:

@Vadimas, nemanau, kad yra reikalas. daug laiko praėjo, o herojai neišgalvoti…

Rokas Arbušis atsakė:

neišduok, baraka, neišduok — dings visas grožis.

miglotai iš vaikystės pamenu, kai vienas treneris, nors ir ne mano buvo, yra man davęs ir pamokų, ir velnių…
o apie patį įvykį kadais, menu, spauda rašė.

Giedrius · 09/03/2009 at 3:43 PM

Tikrai labai gerai susikaite. ir idomi istorija su laiminga pabaiga.

gramas · 09/04/2009 at 9:29 AM

šiaip, pamąstymas/pasiūlymas Arbušiui – dėl rubriku paskirstymo… Kajutkompanija – tai labiau pokalbiai tarp kolegų ir bendraminčių, puikiai tinka forumo pavadinimui, kur bedravimas “tikru laiku” vyksta. Barakos rašinys – literatūroje toks formatas vadinamas apsakymu – labiau tiktų prie rubrikos “Marinistika” – jei tokia pas tave būtų. Suprantu, kad pradžioje skamba gal kiek ambicingai, bet pripažink kad tai būtų teisinga, nes marinistika kaip literatūros žanras pas mus dar labai silpnas, ir bet kokios pažangios pastangos šioje srityje bus tik sveikintinos. Antras aspektas – paieškos sistemose per “marinistika” įgautum didesnę sklaidą, na tu žinai apie ką aš čia, trečias aspektas – po N metų, žiūrėk, ir kokį apsakymų/novelių rinkinį suprodiusuosi, dar vieną knygą į lentyną visi pasidėsim ;o)
Kaip tau toks “biznio” planas?

Baraka >>> prašeisi kritikos, tai tegul profai ir kritikuoja, aš diletantas ir tik vieną dalyką tepastebėjau. Yra tekste tikslas (dalyvauti etapuose), yra kelionė į tikslą ir nuotykiai/pastebėjimai, yra įvykis, “suspensas”, atomazga ir išvada. Ko trūksta – tai bent pastraipa reikalinga apie to tikslo realizavimą, t.y. bent trumpai paminėti, kad dalyvavote varžybose, ar nedalyvavote…

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
čia tau nuo ryto kritikos širšė įgėlė? :)
rubrikų pasvarstymas įdomus, būtinai į tai atsižvelgsiu. nors šis tinklaraštis nepretenduoja visko apimti. bet ačiū. juolab dar viena tavo idėja (pasakyta dar jachtoje gegužę) laukia savo įgyvendinimo (ir jau turiu temą pirmajam įrašui).

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
taip, man širšė atsitiko, nes šian penktadienis, aš vis dar darbe, o nuo kranto jau lygiai 2 savaitės atsirišęs nebuvau…

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
tik 2 savaites… kai kurie ir jūros tiek nematė…

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
is ryto plaukiu i Silute, knieti dar viena nauja is vandens prieinama vieta apziureti.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
aš rytoj čia vietoje šalimais wilno buriuosiu :)
grįžę abu pasidalinkim įspūdžiais :)

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
okay

baraka atsakė:

@gramas, pats, po kurio laiko skaitydamas, ką prirašiau, irgi pastebėjau šį aspektą, kad tarsi trūko ryšio toj vietoj. bet pagalvojus, nepasigailėjau, kad taip parašiau – ne varžybose esmė šįkart buvo, jei detalizuočiau, gautųsi nebe toks literatūrinis, o labiau chronologinis kūrinys, be to, nuplėštų tą privatumo skraistę, kurią kažkas prašė nuplėšti. sakykim, kad taip ir buvo sumanyta.

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
jei tęsti šiek tiek kritikos, tai man Šveicarija iškrenta iš konteksto. lyg ir jungiasi, o lyg ir galėjo nebūti.

baraka atsakė:

@Rokas Arbušis, ne atsakant į kritiką, o šiaip, taip sakant, į temą – kažkada senai, dar mokyklos laikais, buvo iškilęs viduj toks konfliktas – kurio velnio mokytojai liepia analizuot tą meninę ar grožinę literatūrą? Keičiantis požiūriui ir bręstant skoniui, tas konfliktas perėjo į kitą fazę, ar išraišką – dabar skaitau (žiūriu, klausau), ir arba man tai patinka, arba ne. Tai yra, jei knyga žavi, filmas užburia o muzika veža, tai man jokio reikalo, apie šveicariją ji, ar ne :-)
Grįžtant pri eapsakymo tikslas buvo parodyt žmonių santikį, supratimą, minties ir sprendimo, ir to, kas iki to sprendimo priveda, grandinėlę. Iš vienos pusės žvelgiant, patį įvykį galima buvo ir puslapyje sutalpint, o iš kitos – ir knygos neužtektų, jei viską ant popieriaus pavyktų išliet.

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
kitaip tariant, ir „jaučio odos neužtektų“.
Šveicarijos epizodas kaip ne visai reikalingas atrodo gal tik todėl, kad jo sąsaja su tolimesniais įvykiais yra suprantama, bet neišbaigta.
čia — kaip kūrinį analizuojant.
o kaip „subrendus … perėjus į kitą fazę“ — man patiko.

baraka atsakė:

@Rokas Arbušis, dar turiu :-) apie buriavimą šįkart, bet kaip ir pasiekiama buvo kitiems,kas žinojo, kur ieškot.

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
jei nori, kad perskaitytų kiek daugiau nei draugai — duokš.
arba nuoroda įmesk. internetas platus, ne visi žino kur ir ko ieškoti.

Comments are closed.