Plaukimas aplink pasaulį – TV realybės šou

Published by Rokas Arbušis on

Laura Dekker web maxi

Keturiolikametės olandės Lauros Dekker svajonė tapti jauniausia mergina, apiplaukusia aplink pasaulį jachta, gali tapti realybe, nors teismas tam ir priešinosi. Rugpjūtį teisėjai nusprendė, kad mergina per jauna viena plaukti ir skyrė jai globą. Artimiausiu metu teismas turėtų priimti sprendimą, ar visgi leisti merginai pradėti savo kelionę.

Tikimasi palankaus teismo sprendimo, nes mergina nebus vieniša – ją lydės televizijos komanda, kuri filmuos realybės šou. Pranešama, kad dėl teisės filmuoti kelionę susirungė kelios televizijos, o su viena, dar neįvardijama, jau preliminariai sutarta.

Lauros kelionės gerbėjai tikisi, kad TV realybės šou komanda šalia merginos bus rimtas argumentas teismui leisti jai plaukti. Entuziastai taip pat tikisi, jog tai bus žiūrimiausias jų šalyje realybės šou.

[ „Ant bangos“ past.: iki šiol neteko nieko panašaus matyti ir keista, jei nebuvo. Jei ne realybės šou, tai bent dokumentinis serialas „Discovery“ kanalų stiliumi. Apie irklinių valčių varžybas per Atlantą buvo, apie krabų žvejus yra, kodėl negalėtų būti apie jachtas? ]

Jau galima įsivaizduoti TV šou reklamą: „Vieniša mergina plaukia aplink pasaulį vos 8 metrų jachta. Ji įveiks vandenynus, kirs Panamos kanalą, plauks egzotiškuose Indonezijos salose, piratų knibždančiame Indijos vandenyne. Keturiolikmetę lydės audros ir ne mažiau varginantys štiliai, ją slėgs vienatvė ir fizinis išsekimas. Tačiau jos apdovanojimas: įrašas Guinnesso rekordų knygoje“. Ar panašiai.

Tik ar nesulauks kritikos, kad lydima TV komandos mergina jau neatitinka vienutininko statuso? Net jei taip, amžiumi ji tikrai bus jauniausia jachtos, apiplaukusios pasaulį, kapitonė. Palankaus teismo sprendimo laukiama kuo greičiau – išplaukti norima ne tik dėl orų, bet ir nesulaukus 15-ojo Lauros gimtadienio. Kol grįš (kelionė numatyta etapais, planuojamuose aplankyti uostuose jau sulaukta pasiūlymų nemokamai priimti, tad viešnagės gali užtrukti), gali ir „pasenti“, o tada bus sunkiau konkuruoti su kitais rekordininkais:

  • Mike Perhamas. Septyniolikametis britas kol kas yra jauniausias vienutininkas, jachta „TotallyMoney.com“ jau apiplaukęs Žemės rutulį. Pirminis jo planas tai padaryti be sustojimo žlugo dėl jachtos gedimų – kelis kartus teko sustoti uostuose remontuotis.
  • Jessica Watson. Šešiolikametė australė spalio 18 dieną jau išplaukė į savo kelionę, nors sulaukė daug kritikos dėl amžiaus, nepasiruošimo. Dar daugiau abejonių merginos pasiruošimu kilo kai treniruočių plaukime jos jachta susidūrė su tanklaiviu. Mergina nenukentėjo, bet jachtai reikėjo remonto, po kurio ji buvo pervadinta į „Pink Lady“.