Rekordininkai jau finišavo!

Published by Rokas Arbušis on

Wricsson 4 wins leg one of the Volvo Ocean Race into Cape Town

  • (c) Rick Tomlinson/Volvo Ocean Race

Po „Ericsson 4“ spurto, kuomet jie pasiekė greičiausiai įveikto atstumo per 24 valandas, rekordą (jį dar dar reikės oficialiai ratifikuoti) tik nenumatytos kliūtys galėjo jiems sutrukdyti finišuoti pirmiems Keiptaune. Niekas nesutrukdė – tarptautinė su Švedijos vėliava plaukianti įgula pirmoji pasiekė pirmojo „Volvo Ocean Race“ finišą 5.45 Grinvičio laiku.

Finišo tiesiojoje kol kas greičiausiai jachtai teko gerokai sulėtinti tempą – pūtė silpnas vėjas ir paskutiniai keli šimtai metrų užtruko ilgiau, nei tikėtasi.

Po šio finišo E4 į savo sąskaitą įsirašė 8 taškus ir su 14 taškų bendroje įskaitoje lyderiauja.

Kaip ir komanda, užsisakę šalto alaus ir mėsainių, apsirengęs sausais drabužiais jachtos kapitonas Torbenas Graelis sakė: „Tai buvo puikus plaukimas dideliu greičiu. Džiaugiuosi, kad pasiekėme Keiptauną. 70 procentų kelio varžėmės su PUMA ir laimėjome“. Navigatorius Jules Salteris pridūrė: „Tikrai gera būti čia. Tai buvo pilnos įvykių lenktynės.“

PUMA įgulos finišuojant laukiama [finišavo 12 valandų po E4] šiandien (lapkričio 2 dieną) popiet, trečioji plaukia „Ericsson 3“, nuo jų nedaug atsilieka „Green Dragon“. Rusų komanda ir „Telefonica Blue“ pasirinko laikiną pasitraukimą iš varžybų (jie įjungė „nematomumo režimą“ – nežinoma tiksli jachtų buvimo vieta), flotilę užbaigia „Delta Lloyd“ ir „Telefonica Black“.