Rekordo siekis sudužo į Atlanto bangas. Monster wave.

Published by Rokas Arbušis on

Britas milijardierius ir nuotykių ieškotojas seras Richardas Bransonas pripažino pralaimėjęs prieš gamtos stichiją – jis ir jo įgula, po 2 dienų ir 4 valandų Atlanto vandenyne pranešė (tai padaryta spalio 24 dieną), kad jachta „Virgin Money“ (tikrasis burlaivio vardas „Speedboat ) šįkart nepagerins vandenyno perplaukimo vieno korpuso burlaiviu rekordo.

Maždaug 12 metrų aukščio bangos, pučiant 7-9 balų vėjui, ritosi per jachtą, o viena tokių bangų (R.Bransonas pavadino „monster wave“) stipriai apgadino laivą.

Jachta pasuko link Bermudų salų. Jei pavyks viską suremontuoti, R.Bansonas tikisi rekordo siekti dar šiemet. Anot jo, buriavimo sezonas Šiaurės Atlante dar truks dvi-tris savaite. Jei sutvarkyti jachtos nepavyktų, rekordo šturmas atidedamas iki kitų metų pavasario.

Richard Branson boat Virgin Money (c) REUTERS

Kalbėdamas apie šią nesėkmę, R.Bransonas sakė, kad ketinimas siekti rekordo nebuvo paprastas, o patį perplaukimą jis lygina su alpinistų kopimu į Everestą (su kuo drįsčiau nesutikti, nes man Everestas vandenynuose – Horno ragas. Bet R.Bransonas tikrai žino, ką sako). Milijardierius nešykšti pagyrimu savo komandai, kurios sudėtyje yra garsūs sportininkai ir jo vaikai – dukra Holly bei sūnus Samas.

„Aš nuoširdžiai tikiu, kad kitą kartą bus nustatytas naujas pasaulio rekordas“, – pranešė R.Bransonas.

„Virgin Money“ ko-škiperis (co-skipper – antrasis kapitonas? Bet jų ten tokių ne vienas) Mike’as Sandersonas teigė, kad šis plaukimas buvo „patrauklus“, visi žinojo, jog išplaukus taip vėlai bangų supimas nebus panašus į kūdikio supavimą vežimėlyje.

Beje, M.Sandersonas yra tas kapitonas, kurio rekordą ir nori pagerinti R,Bransonas.

2003 metų spalį Roberto Millerio jachta „Maria Cha IV“, kurios kapitonas buvo S.Sanderrsonas, nustatė dabartinį Atlanto perplaukimo vieno korpuso burlaiviu rekordą – 6 dienos, 17 valandų, 52 minutės ir 39 sekundės.

Be to, šis buriuotojiškas duetas (be abejo, ne be įgulos) 1998 metais jachta „Maria Cha III“ Šiaurės Atlantą įveikė per 8 dienas, 59 minučių ir 17 sekundžių.

Pats seniausias įrašas apie rekordus užfiksuotas 1905 metais. Tada Charlie Barras, škūna su 39 jūrininku ekipažu Atlantą sėkmingai įveikė per 12 dienų, 4 valandas, 1 minutę ir 19 sekundžių. Tai ilgiausias buriavimo istorijoje rekordas, išsilaikęs 93 metu – jį tik 1998 metais pagerino „Maria Cha III“.

2008 metų birželio mėnesį jachta „Leopard of London“ perplaukė Atlanto vandenyną per 7 dienas, 19 valandų, 20 minučių ir 49 sekundes. Tai greičiausiai vandenyną perskrodusi jachta, kurios burių valdymą palengvina elektros varikliai (suka gerves, kelia falus). Todėl R.Bransonas, dirbdamas su komanda „žmogaus raumenų jėga“, siekia pagerinti „Maria Cha“ rekordus.


2 Comments

baraka · 10/28/2008 at 12:55 PM

tai kad jachtos pavadinimas iš tikrųjų yra Speedboat, o Virgin yra pridėtas tol, kol Bransonas rems laivą (jo kampanijos metu). Beje, Speedboato plotis nedaug skiriasi nuo ‘barakos’ ilgio…

Rokas Arbušis · 10/28/2008 at 2:11 PM

@Baraka
tas tiesa, vėliau radau tikrą jachtos pavadinimą. pataisau.

Comments are closed.