Skirtingas „telefonikų“ likimas

Published by Rokas Arbušis on

„Black“ pirma

Telefonica Black arrives in Rio

Ir tikrai, kol penkios „Volvo Ocean Race“ jachtos dar neapiplaukė Horno rago, „Telefonica Black“ pirmoji pasiekė penktojo etapo finišą – Rio De Ženeirą.

Bet, kaip matyti iš nuotraukos, ne pati atplaukė – ją atplukdė krovininis laivas. Penktajame etape „Telefonica Black“ negalėjo dalyvauti, nes patyrė rimtų gedimų ketvirtajame etape iš Indijos į Kiniją.

Ne ji viena nukentėjo – prieš audras neatsilaikė ir „Delta Lloyd“. Gedimų patyrė ir kitos jachtos, o „Ericsson 3“ vos spėjo į penktojo etapo startą.

Kurių velnių visos jachtos lindo į jūrą, kai aiškiai matėsi, jog ateina net ne audra, o viesulas, dabar tegu suka galvas VOR rengėjai ir pačios komandos. Galima buvo numatyti, kad labiau pavėjiniais kursais glisuoti, nei bangas prieš vėją kapoti dėl savo formų ir takelažo pritaikytos VO70 klasės jachtos patirs nuostolių.

„Blue“ bėdoje

Disappoiment among the crew

Kad ir kaip ten būtų, „Telefonica Black“ jau Rio, o štai jos „sesė dvynė“ „Telefonica Blue“ Braziliją pasieks sunkiai.

Įguloje dabar ne kokios nuotaikos. Startavę ne visai sėkmingai („užsėdo“ uoste ant seklumos ar akmens ir iš naujo startavo po 19 valandų), bet pasiviję priešininkus ir dažnai lyderiaudami (nuolat keisdavosi pirmąja pozicija su PUMA), buriuotojai patyrė rimtą sukrėtimą – trūko jachtos forštagas (priekinė stiebą laikanti styga).

Žinoma, iškart buvo sumažintas burių plotas (ei, jie juk avarijos išvakarėse susisiuvo plyšusi grotą – pagrindinę burę!), burių falai (virvės, kurios traukia burę į viršų) panaudoti kaip laikinas štagas. Tačiau kiek ilgai gelbės šios laikinos priemonės neaišku – Pietų vandenynas rimtas išbandymas. Kol kas jachta iš varžybų nepasitraukė.