Supervaikis šturmuoja planetą

Published by Rokas Arbušis on

16 year old Michael Perham

Šešiolikametis britas Michaelis Perhamas bus pirmasis tokio amžiaus buriuotojas, vienas jachta apiplaukęs pasaulį. Šiandien, lapkričio 18 dieną, jis Open50 klasės jachta „TotallyMoney.com“ startuoja iš piečiausio Didžiosios Britanijos taško Lizard Point.

Mike’as dar negali vairuoti automobilio ir balsuoti rinkimuose. Tačiau tai nebus pirmas amžiaus rekordas – būdamas 14 metų jis tapo jauniausiu vienutininku, perplaukusiu Atlanto vandenyną.

Praėjusį šeštadienį paskutinėje atkarpoje prieš didįjį startą iš namų Porstmuto uosto, paauglį palydėjo jo tėvas Peteris. Dabar jis vienas plauks toliau visas 21600 jūrmylių. Planuojama, kad kelionė truks keturis su puse mėnesio. Gal net spės grįžti prieš savo 17-ąjį gimtadienį kovo 16 dieną.

Išlydėjusios Mike’ą, motina Heather ir sesuo Fiona jachtoje paliko ir Kalėdų eglutę, kurią jaunasis buriuotojas galės pasipuošti plaukdamas Pietiniame Atlante netoli Gerosios Vilties kyšulio prie Pietų Afrikos krantų.

Jaunuolio jachtoje pilna jo mėgiamų saldumynų. Tačiau dėl viršsvorio buriuotojas visai nepergyvena – jachtoje tiek darbo, kad visos šokolado kalorijos greitai sudegs.

Kelionei aplink pasaulį šešiolikametį ruošė ir psichologai, jam padės ir patirtis vienam buriavus Atlante.

Mike’as buriuoja nuo septynerių metu, kuomet patyręs jūrininkas (pagal profesija – geodezininkas) jo tėvas pasiėmė vaikį į nusipirktą jachtą. „Žinoma, esu susirūpinęs dėl sūnaus. Ir nesvarbu, jam 16, 26 ar 36 metai. Bet aš nusiimu kepurę prieš ji, nes negaliu pats to padaryti. Tikiuosi, tai paskatins ir kitus jaunus žmones“, – teigė misteris Perhamas.

Su artimaisiais Mike bendraus palydoviniu ryšiu ir elektroniniu paštu. Kelionė ir pasiruošimas jai kainavo apie 200000 svarų sterlingų (apie 800 tūkts. litų).

Ligšiolinis jauniausio vienutininko rekordas priklauso australui Jesse Martinui. Būdamas 18 metų jis planetą apiplaukė 1998-1999 metais.

Mike’o kelionę galima sekti jo tinklalapyje, kur taip pat galima įrašyti ir palinkėjimus. Čia rašoma, kad tokie palinkėjimai supervaikiui suteikė dar daugiau jėgų ir pasiryžimo įveikti planetos vandenynus.