VOR: finišas pas airius, regatoje plauks arabai

Published by Rokas Arbušis on

© Rick Tomlinson/Volvo Ocean Race

Vandenynų Dakaro“ — regatos aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ — rengėjai toliau skelbia būsimų 2011-2012 varžybų uostus. Pranešta kur finišuos kita VOR regata – Airijos uoste Golvėjuje (Galway).

Tai jau antrasis uostas po Keiptauno, kuriame startavo ir finišavo praėjusios 2008-2009 metų regatos etapų dalyviai.

Gal Golvėjaus uosto įtraukimas į būsimą regatą bus geras akstinas airių-kinų komandai „Green Dragon“  ir vėl startuoti regatoje (kol kas žinomos dvi komandos)?

Kiek žinoma, jachtą ketinama atnaujinti nauju falškiliu ir naujomis burėmis. Ir, žinoma, komandos galvos skausmas – naujų partnerių (kaip gražiai vadinami rėmėjai) paieška.

O Golvėjus, sako, nusipelnė VOR regatos finišo kaip uostas, kuriame jachtų pažiūrėti susirinko bene daugiausiai žmonių per praėjusią regatą – apie pusė milijono. Praėjusioje regatoje joje vyko transatlantinio etapo (startas Bostone) finišas.

Dar pora nuotraukų iš praėjusios regatos įvykių Golvėjuje (įrašo viršuje – 8 etapo startas iš Airijos į Švediją, Marstrandą):

Volvo Ocean Race  Galway dock

start of leg 8 from Galway to Marstrand

Pirmadienį (kovo 15 dieną) pranešta apie dar vieną būsimos regatos uostą – Jungtinių Arabų Emiratų sostinę Abu Dabį.

Na negalėjo, negalėjo regata pralenkti nors ir krizės neaplenktų, bet turtingų, jei ne pačių turtingiausių, kraštų. Juk ir praėjusioje regatoje į Indiją, Kiniją plaukta dėl ten esančio potiancialo pritraukti naujus laivus į regatą.

Ir kitoje VOR dalyvaus pirmoji šių lenktynių istorijoje arabų komanda „Team Abu Dhabi“. Jachtą jai stato vietinė firma.

Veikiausiai Abu Dabyje finišuos antrasis etapas iš Keiptauno. Ta proga ketinama pastatyti ir naują mariną.

Tad jau dabar žinomi VOR 2011-2012 uostai: Alikantė (startas, Ispanija), Keiptaunas (Pietų Afrikos Respublika), Lisabona (Portugalija), Lorentas (Prancūzija), Golvėjus (Airija), Abu Dabis (JAR).

Europoje kaip ir aišku, nors dar gali vienas būti. Afrika ir Artimieji Rytai vargu ar gaus dar po vieną uostą.  Liko Azija, Australija ir Okeanija, abi Amerikos. Kur suks naujosios VOR maršrutas?

  • Mhic Chambers nuotrauka.