Žadą atimantis reginys

Published by Rokas Arbušis on

sydney-hobart 2009 start

Naktim nemiegoti verta dėl moterų ir buriavimo. Praėjusią naktį nemiegojau dėl antrosios priežasties – sulaukiau ir tiesiogiai pažiūrėjau „Rolex Sydney Hobart Yacht Race“ regatos startą. Buvo verta nemiegoti.

Ačiū Bitlui, „Tojanos“ puslapyje pristačiusiam varžybas ir nurodžiusiam, kur jas galima žiūrėti tiesiogiai (reportažų ten ir dabar yra).

Transliacijos režisierių, o natūraliai – ir žiūrovų, akys krypo į „didįjį trejetą“ — maksi jachtas „Alfa Romeo“ (škiperis Neville Crichton), „Wild Oats XI“ (škiperis Robert Oatley) ir „ICAP Leopard“ (škiperis Mike Slade). Startavusios bemaž kartu, visos trys jachtos kelias minutes plaukė vienu dešiniu halsu, kol pirmoji į kairį halsą pasuko „Alfa Romeo“ ir tai buvo taktinis manevras – įgijusi didesnė greitį, ji netrukus grįžo ir aplenkusi „Wild Oats XI“ pirmoji aplenkė pirmąjį ženklą taip tapusi varžybų lydere.

Maksi jachtos su geroku atotrūkiu nuo visos flotilės aplenkė pirmąjį ženklą. „Alfa Romeo“ pirmauja ir praėjus 8 valandoms po starto. Ar škiperio Neville Crichton komanda ir finišuos pirma, greitai sužinosime, o kol kas siūlau žvilgterėti į pačią jachtą – įspūdinga gražuolė.

Regatos starto transliacija buvo paskaninta keliais reportažais, vienas jų man įstrigo – jachtos „Shortwave“ įgula yra šeimyninė. TP52 klasės jachta jos savininkai sutuoktiniai Matthew ir Christine plaukia su keturiomis dukromis ir dar keliais giminaičiais. Gal jiems reikia buriuojančio žento?

sydney-hobart 2009 start Kurt Arrigo

Categories: Vandenynai