2:0 laimi E4

Published by Rokas Arbušis on

VOR08dk CO0473

Jei lažybų kompanijos Lietuvoje priimtų statymus „Volvo Ocean Race“ varžyboms, reikėtų rimtai pasvarstyti, ar nepastatyti pinigų už švedų sindikatą „Ericsson“. Jų jachta E4 ir vėl finišavo pirma – antrąjį etapą iš Keiptauno (Pietų Afrika) į Kočiną (Indiją) įveikė per 14 parų 11 valandų ir 32 minutes. Jachta su Švedijos vėliava finišavo naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Iškart po finišo škiperis brazilas Torbenas Graelis suteikė vilčių konkurentams:

„Varžybos dar nesibaigė. Nemanau, kad negalima nugalėti mūsų komandos“.

Ericsson“ fanai turėtų šyptelėti. Juk E4 pirmame etape pagerino atstumo, nuplaukto per parą, rekordą (tai juk ir greičio rekordas), antrajame etape pirmieji pasiekė kontrolinį tašką (tuo uždirbę papildomus 4 taškus, o iš viso – 26 iš 28 galimų). Ir iš jachtos nebuvo jokių pranešimų, apie lūžius, gedimus ir kitas nelaimes, kurios lydėjo konkurentus.

„Starpomas“ Bradas Jacksonas tai tik patvirtina:

„Mūsų privalumas – išankstinis pasiruošimas. Mes žinome savo jachtos galimybių ribas ir tai mums leidžia iš jos spausti viską, ką galima. Kiti buriuotojai neturi tokios patirties, todėl gali plaukti ties jachtos galimybių riba“.

Tiesa, E4 pripažįsta, kad plaukiant pavėjui jie nusileidžia PUMA, taip pat kyla sunkumų pučiant silpniems vėjams. O prie stiprių vėjų nieko nesiskiria nuo konkurentų.

Ir dar E4 pripažįsta: kad ir kokia būtų sėkminga taktika, geras laivas, puiki komanda, jiems paprasčiausiai Fortūna šypsojosi dažniau, nei kitoms jachtoms.

Kad varžybos dar nesibaigė ir nežinia kas laimės VOR, pareiškė ir antros finišavusios jachtos „Telefonica Blue“ škiperis olandas Bouwe’as Bekkingas.

Įdomu, kad abi pirmosios finišavusios jachtos prieš pat Kočiną įjungė „nematomumo režimą“ – „stealth play“.

Jei niekas nepasikeistų, trečioji naktį į pirmadienį turėtų finišuoti E3, o tarp PUMA ir „Green Dragon“ verda tikra dvikova – jas skiria tik viena jūrmylė. „Delta Lloyd“ ir „Telefonica Black“ nuo jų atsilikusios atitinkamai 10 ir 30 jūrmylių. Blogiausia padėtis „Team Russia“ – jiems iki finišo dar daugiau kaip 500 jūrmylių. Kai kitų jachtų įgulos gers šaltą alų ir krims sultingus kepsnius. „Kostaka“ dar nematys kranto… Ui gaus velnių jų šturmanas, pasirinkęs kitokia nei visa flotilė taktiką.


2 Comments

bitlas · 11/30/2008 at 8:12 PM

bravo telefonikai
ji pradeda judeti i prieki
galgi bus koks medaliukas
reiktu tuos eriksonus trumpam etape pamokyti.

galileo · 12/01/2008 at 6:02 PM

tai matyt
telefonikos variklius ijunge
ypac
kuri finisavo 4
plaukdama gale
man labai gaila pumos
dar matysim
o eriksonai vaziuoja
tik jie perdaug giriasi
dar suluz kur ties hornu

Comments are closed.