Audra lyg vartai į pragarą… (BIG WAVES, BIG ACTION)

Published by Rokas Arbušis on

Onboard Telefonica Blue (c)

Gabriele Olivo/Equipo Telefonica/Volvo Ocean Race

Seniai berašiau apie „Volvo Ocean Race“. Kažkas nutiko jų sistemai – iš jachtų ateina el.laiškai su vienu žodžiu „test“. Bet informacijos dėl to ne mažiau. Ir žinios įdomios – buriuotojai pateko į ciklonų ruožą, jų laukia labai „kietas“ plaukimas.

Šiandien, spalio 28 d., ryte pranešta, jog vėjas siekia 20 mazgų greitį, panašiu lekia ir jachtos. Per parą jachtos nuplaukia apie 400 jūrmylių (!)

Jachtų šturmanai užgulę navigacinę techniką, akys įsmeigtos į barometrus – prasideda didelis žaidimas, kaip palankiau išnaudoti stiprų vėją, arba kaip išvengti pernelyg stipraus. Ir tuo pat metu – kaip kuo greičiau plaukti finišo link.

Onboard Telefonica Black (c)

Mikel Pasabant/Equipo Telefonica/Volvo Ocean Race

„Matome bręstančią vieną didelę audrą. Ir mes į ją plaukiame. Mažo slėgio ciklonas pietuose ketina jungtis su kitu pietryčiuose. Tai bus audra – vartais į pragarą“, – rašė jachtos „Delta Lloyd“ šturmanas Mattas Gregoris. Komandai tikrais bus pragaras, nes pranešama, jog jachta turi „sužalojimų dešiniame borte“. Bet, regis, plaukti į artimiausią uostą, dar neketina.

Praėjusioje VOR regatoje „ABN AMRO TWO“ pasiekė paros plaukimo rekordą – 562,96 jūrmylių per parą. Anot „Green Dragon“ kapitono Iano Walkerio ir VOR štabo, tik laiko klausimas, kas šį rekordą pagerins. „Green Dragon“ šiandien plaukė kreiseriniu 25 mazgų greičiu, o skaičiuojant paprastai, tai būtų 600 jm per parą. Žinoma, kapitonas pripažįsta, kad išlaikyti tokį greitį visą parą – tai ne skaičiukus sudėti.

Bangos (c) Andreas Hanakamp

Dabartiniai grupės lyderiai „PUMA“ ir „Ericsson 4“ plaukia vienas nuo kito nenuleisdami akių tiesiogine prasme – kartais jachtas skiria vos 100 metrų.

Šiandien, spalio 28 d., perpiet jachtos buvo išsidėsčiusios taip:

  • Ericsson 4 2292 jm iki finišo
  • PUMA 2 jm iki lyderių
  • Green Dragon 41 jm iki lyderių
  • Telefónica Black 44 jm iki lyderių
  • Telefónica Blue 47 jm iki lyderių
  • Ericsson 3 58 jm iki lyderių
  • Delta Lloyd 117 jm iki lyderių
  • Team Russia 186 jm iki lyderių

2 Comments

rimas · 10/29/2008 at 10:33 AM

nu va jau 580 rekordas, kas toliau? 600? daugiau?

Rokas Arbušis · 10/29/2008 at 12:43 PM

@rimas
ačiū už priminimą – ryte į darbus įnykau, info iš jūrų tikrinuosi tik dabar. jep, vyrukai padirbėjo atsakančiai. 400 jm – kasdienis reikalas…

Comments are closed.