Buriavimas žiemą #8

Published by Rokas Arbušis on

arctic-01

Ar čia man atrodo, kad pavasaris artėja, ar tik noriu, kad jis artėtų ir galima būtų laigyti po balas?

Žvilgt už lango – sniego dar apsčiai, žiema. Ir čia prisiminiau dar vieną tikrai žiemišką buriavimo epopėją. Kaip du karininkai burlaiviu, ne ką didesniu už kai kurias Olimpinės klasės jachtas, plaukė į Arktiką. Čia jau tikrai ne karibų kruizas.

Jos didenybės jūrų pajėgų karininkai Tony Lancashire ir Kevin Oliver praėjusių metų vasarą-rudenį surengė įdomią ekspediciją Kanados šiaurėje, jau už Poliarinio rato.

Jie įveikė 1 400 jūrmylių ledynais nusėtame vandenyne keliu, kurio taip ieškojo senieji burlaivių kapitono – šiaure tarp Atlanto ir Ramiojo vandenynu.

Plaukė jie „naujųjų vikingų“ laivu – mediniu 17,5 pėdos ilgio „NorseBoat“  Šios irklinės valtys arba burlaiviai (priklausomai nuo įrengimo), kaip teigia ekspedicijos dalyviai, tinkamiausi tokioms sąlygoms.

Ekspedicijoje keliautojams teko patirti audras, 6 balų šiaurinius vėjus, dviejų dienų ledų nelaisvę, sutikti įtūžusį lokį ar smalsius banginius, šiltus ir draugiškus Arktyje gyvenančius žmones.


3 Comments

Pijus · 02/24/2010 at 5:16 PM

Nu ka galiu pasakyti ? Grazi ekspedicija. Svajone. Pabandysim virtualiai pakartoti Ju nuplaukta marsruta…

Nauticalis · 02/24/2010 at 11:38 PM

Gafelis… Klasika… Ech… :)

Neįmanoma draugo įtikinti, kad tokį takelažą užsimestų į savo valtis (turi tris), kai Lietuvoje tas kainuoja vos ne daugiau, nei pati valtis. Neapsimoka, o ir neatsiperka (jis jas nuomoja).

Šiaip jau, pasigendu entuziastų, kurie išardomomis ar pripučiamomis burvaltėmis (ir pan.) po Lietuvą pasimaltų. Yra tų telkinių, kiek Mariaus albumą “Neregėta Lietuva“ varčiau – tik jie tušti… :(

Andrius · 02/25/2010 at 12:53 AM

Va prancuzai ima ir pasigamina visokiu graziu valteliu: http://www.vivierboats.com
Vis pasiziuriu ta saita ir pasvajoju kaip plauksiu is Vilniaus i Nida :))

Comments are closed.