Laiškas butelyje. Neįtikėtina istorija

Published by Rokas Arbušis on

message bottle

Pamirškit elektroninį paštą! Laiškai keliauja ir šimtmečiais patikrintu būdu – buteliuose jūromis. Tikra istorija, kurią man papasakojo Aidas, kitaip – Dusia.

Tai nutiko jau praėjusios vasaros liepą, kuomet lietuviška jachta „Jigy Jigy“ skynė pergales „Muhu Vainu“ regatoje Estijoje. Po vieno iš regatos etapų, Hiuumaa saloje prie jachtos įgulos atėjo estų buriuotojas Tiitas, nešinas užkištu šampano buteliu. Jame teliuskavo jūros vanduo ir matėsi keli popieriaus lapai. Tiitas tikino, kad ant popieriaus kažkas surašyta lietuviškai.

Jigy Jigy“ vyrai atidarė butelį (tokiems „laiškams“ įprastu būdu – trinktelėję jį į kai ką stipresnio, nei stiklas), ištrauktus popieriaus lapus išdžiovino ir perskaitė, kiek įmanoma buvo perskaityti – ten tikrai buvo lietuviškas raštas. Septyniolikoje lapelių skirtingi žmonės surašė palinkėjimus Naujųjų metų proga.

Vieno lapelio kamputyje Dusiai pavyko įskaityti vieno rašiusiojo adresą Vilniuje (ne elektroninį!). Kelis lapelius, kurie nesutrūnijo nuo sūraus jūros vandens, Aidas nuskenavo ir daug nesitikėdamas, išsiuntė rastuoju adresu įprastu — žemės — paštu.

Dar vieną laišką Dusia parašė ir Tiitui svarstydamas, kad veikiausiai laiškas butelyje buvo išmestas švenčiant Naujuosius metus keleiviniame kelte, kursuojančiame tarp Talino ir Stokholmo arba Helsinkio.

Po kurio laiko Dusia gavo atsakymą iš vieno butelyje laiškus pasiuntusio vaikino – to, kurio adresą pavyko įskaityti. Vilnietis Elvinas ir pats nustebo sužinojęs, kad laišką kažkas rado jūros išmestą pakrantėje. Yra ko nustebti – lietuvių laiškas butelyje, paleistas į jūrą, Estijoje pateko į kitų lietuvių rankas.

Ir prie viso to – laiškas savo kelionę pradėjo Latvijoje. Anot Elvino, su draugais 2009 metų sausio 2 dieną (jei gerai pamena) laišką jis paleido Rygoje į Dauguvos upę.

Tad laiškas, labai labai preliminariais skaičiavimais (neįvertinus srovių, vėjų ir kitų faktorių), „generaliniu kursu“ nuplaukė 120-150 jūrmylių. Neblogai per pusmetį nevaldomam, bangų ir vėjo blaškomam buteliui, ar ne? Tiesa, nežinia kiek jis gulėjo paplūdimyje, kur jį rado Tiitas.

Įdomi istorija, nutikusi XXI amžiaus pradžioje. Taip nutinka itin retai ir šios istorijos dalyviai turės ką prisiminti.

O čia – tai, ką pavyko nuskenuoti (originalai, deja, neišliko) iš rastojo laiško butelyje (paspaudus pasididina):

bottle_hiiumaa_2009_07 bottle_hiiumaa2_2009_07 bottle_hiiumaa3_2009_07


11 Comments

Laura · 10/08/2009 at 11:53 PM

Nuostabu:) Jei tik turėsiu galimybę, aš irgi išmesiu. Ne dėl šiukšlinimo, o dėl emocijų jį radusio:) Geras įrašas.

Ayo · 10/09/2009 at 9:04 AM

O! Kaimynai pokshtauja! Reiks paprotinti, jog neshiukshlintu… :D
Nors ish ties labai smagu :D

gramas · 10/09/2009 at 9:33 AM

Grazi istorija. Ir pamokanti, kad neitumem abejingi pro buteli.

Southampton · 10/09/2009 at 10:34 AM

gerbemesnis Arbusi,bet tawo sesuo dvyne Rusne,taip pat yra radusi stebuklinga buteli, Smiltynes arbe Preilos papludimyje, kuriame sedejo ne Aladinas,o tupejo vokiecio parasytas laiskas…

gramas · 10/09/2009 at 11:33 AM

Okay, dabar – prie reikalo: ne paslaptis, kad Lietuvoje yra daug merginų, trokštančių apie save ir savo svajones pasauliui pranešti Jūros Paštu.
Taip pat yra žinoma, kad nuo molo jūron išmesti Jūros Pašto buteliai kelionę baigs Smiltynės, arba Girulių pliažuose, bet gali nutikti kad net Kiaulės Nugaros saloje, kas yra nelabai romantiška – vyraujantys vėjai ir srovės tikrai padaro savo juodą darbą. Išeitis – suspaudžiate vienoje rankoje Jūros Pašto butelį su savo pranešimu Pasauliui, o kitoje – butelaitį su kokiu nors tauriuoju gėrimu Neptūno širdies minkštinimui, ir lėtai vaikštinėjate Senojo Pilies Uosto krantinėje. Ten prie Jūsų prieis buriuotojas ir padės išspręsti Jūsų problemą.

bitlas · 10/09/2009 at 12:22 PM

viena lietuviu menininke Jurgita remeikyte
juros pastu paleido foto juosta isfotografuota
ja tik reikejo rasti papludymyje ir isryskinti
is 10 ismestu juostu jau atsirado dvi viena svedijoje
kita lenkijoje
juostos buvo ismestos viduri baltijos
tarp gotllando ir klaipedos
nuotraukos isryskintos ir eksponuotos parodoje
radejai tapo parodos bendraautoriais
daugiau info ieskoti
tasko galerija

Elvinas · 10/09/2009 at 5:05 PM

rasau, nes sypsena nedingsta veide, jog taip gali nutikti XXIa. vis delto tai veikia, o kazkas sake, kad ne… nerealu realiame gyvenime, ir tai vyksta skaitmeniniame amziuje. dekui uz emocijas:D

Valentas · 10/12/2009 at 1:14 AM

Labai gražiai aprašyta :) Ir labai smagu žinot, kad tą butelį kažkas rado. Tikiuosi, nieko tokio, kad cituojam įrašą Vyrukuose.. http://www.vyrukai.lt/2009/10/laiskas-butelyje-patys-isitikinom-–-veikia/

Rokas Arbušis atsakė:

@Valentas,
į sveikatą :)

Valentina · 10/13/2009 at 12:33 PM

Ek, “Zinute butelyje” II :) Noreciau ir as rasti kazka panasaus :) O kol kas net gintaro ne visada pavyksta sumedzioti…

Laiškas butelyje. Patys įsitikinom – veikia! · 10/12/2009 at 1:07 AM

[…] – pas Roką yra ir mūsų norai Dabar laukiam, kol jie išsipildys. Draugas, beje, jau ramus, nes niekas […]

Comments are closed.