Lėkė kaip uraganai

Published by Rokas Arbušis on

VOR17365

Per Atlanto vandenyną – akies mirksniu. Pradėjus realiai buriuoti ir skyrus mažiau dėmesio buriavimo įvykiams internete („mark all as read“ mano išsigelbėjimo mygtukas RSS skaityklėje), toks man pasirodė septintasis „Volvo Ocean Race“ etapas.

Kiek aktyviau dar žaidžiau virtualų buriavimo simuliatorių, juk kursą pakoreguoti kompiuterio užtenka kelių minučių, o štai dešimtis tekstų vien akimis permesti pusvalandžio mažiausiai reikia.

Bet ir virtualus buriavimas „kentėjo“ nuo realaus – kai plaukiau „Gero vėjo“ regatoje ir nesijungiau į internetą, mikliai virtualybėje praradau keliasdešimt tūkstančių vietų. Nė kiek negaila – virtualiai buriuoti, tai lyg laižyti medų per stiklą. Kituose simuliatoriaus etapuose net nestartuosiu, laukia dvi rimtos kelionės jachtomis, tad nebus kada ir kaip.

Bet grįžkime prie VOR. Panašu, jog pirmi Golvėjuje (Airija) finišavę „Ericsson 4“ jau užsitikrino VOR nugalėtojų laurus. Ar manote, kad dar yra teorinių šansų pasivyti lyderius taškais paskutiniuose trijuose etapuose ir dvejose uosto regatose?

Startavę Bostone (JAV) Atlanto vandenyną E4 įveikė per 7 dienas, 10 valandų, 33 minutes ir 51 sekundę.

Tai skaudu „Telefonica Blue“ komandai, kuri lyderiavo beveik visą kelią per Atlantą, tačiau prakišo netoli finišo. VO70 klasė nėra monotipai, kiekviena jachta kažkuo skiriasi ir „Telefonica Blue“ pralošė greitį pavėjiniais kursais. Ją pasivijo ir aplenkė iš paskos plaukusios jachtos. Tikriausiai liūdna stebėti, kaip pro tave praplaukia priešininkas, kurį iki tol buvai palikęs užnugaryje ir nieko negali padaryti –- na neplaukia laivas greičiau nors tu ką.

O prieš finišą vėjas pūstelėjo kaip reikiant. Kai kurios jachtos patyrė ne vieną bročingą – pavojinga situacija, kai dėl vėjo gūsio, vairininko klaidos, dar kitų priežasčių jachta virsta ant šono. Nors šios jachtos statytos būtent labiau pavėjiniams nei priešvėjiniams kursams. Bet būdavo, jog jachta iškyla ant bangos, įgauna greitį, glisuoja ir aplenkdama bangą rėžiasi visu smarkumu į prieš tai esančią. Per denį liejasi tonos vandens. Jo buvo net iki kulkšnių kai kuriose jachtose.

Tokiose ekstremaliose situacijose, kai balansuojama ties pergalės ir pražūties riba, nelengva išvengti avarijų. Bene labiausiai nepasisekė amerikiečių PUMA įgulai, kuriai lūžo vienas vairas. Teko leisti bures ir vandenyne meistrauti avarinę valdymo sistemą. Bet jachta sėkmingai pasiekė finišą.

O Airijoje šventė. Juk airiškai-kiniška jachta „Green Dragon“ finišavo trečia! Tas trumpai septintojo etapo finišas ir ekipažų uždirbti taškai:

 1. Ericsson 4 — 8
 2. PUMA — 7
 3. Green Dragon — 6
 4. Telefónica Blue — 5
 5. Delta Lloyd — 4
 6. Telefónica Black — 3
 7. Ericsson 3 — 2

Ir galutinės įskaitos lentelė po 7 etapų (vieta, jachta, škiperis, taškai) :

 1. Ericsson 4 (Torben Grael) 92.0
 2. Telefónica Blue (Bouwe Bekking) 77.5
 3. PUMA (Ken Read) 76.0
 4. Ericsson 3 (Magnus Olsson) 60.0
 5. Green Dragon (Ian Walker) 52.0
 6. Telefónica Black (Fernando Echávarri) 36.0
 7. Delta Lloyd (Roberto Bermúdez) 29.5
 8. Team Russia 10.5 (nestartavo)

Kaip dažniausiai, pabaigai – keletas nuotraukų iš tos galybės įspūdingų kadrų, kuriuos „gamina“ komandos:

VOR17270

VOR17249

VOR17278

VOR17256

VOR17025


8 Comments

Audrius · 05/26/2009 at 2:04 PM

Stebėjau šį etapą. 15-20 ir daugiau mazgų greičiai daugelyje fiksuotų atkarpų atrodo stulbinančiai. O Telefonica Blue pralaimėjo gal ir todėl, kad plaukė gerokai piečiau nei kitos jachtos užlipusios labiau į šiaurę. Toks vaizdas, kad tiesiog apiplaukė aplink =]

Nauticalis · 05/26/2009 at 9:08 PM

Meškiaus snukutis toks išsigandęs… Suprantama, tiek purslų. Ir kaip dar jis kol kas sausas?…

Martynas atsakė:

@Nauticalis, o mes laukiam 13 dalies vertimo… :)

Nauticalis atsakė:

@Martynas,

“Galima. Bet pinigai – pirmiau!“ (c) – Žmogus iškankintas “Narzano“ iš “Dvylikos kėdžių“. :P

Ayo atsakė:

@Nauticalis,
Neishkente laukti vertimu ( nors ir labai teisingu ) – perskaitem originalo kalba…

Nauticalis atsakė:

@Ayo,

Džiugu, kad vertimai paskatino susipažinti su šiuo kūriniu. :)

Marcius atsakė:

@Ayo, Gal pasirodys kiek nesuprantama, bet ne visiems originalas yra įkandamas (panašu į ateivius iš marso, nia? :))).. todel, jei gerb. šviesos spindulys, p. Nauticalis suprastu jam tenkančią sunkią ir atsakingą šiuolaikinio knygnešio, literatūrinio švyturio (rūko signalo ir radiolokatoriaus kartu) prometėjišką dalią, tai jau keltų į savo LJ blogą kažkelintašimtąją vertimo dalį.. kita vertus gal ir gerai, kad dar ne iki galo supranta (ar tikrai?), nes su tokia našta vieną dieną gali tapti nepakeliama ir tamsieji artojų žemės vaikai vėl prarastų horizonte suspindusį vilties žiburėlį.. :) Visko gero po mazai, jei taip trumpiau.. :)

Valentina · 05/27/2009 at 1:28 PM

Kietas meskinas :)

Comments are closed.