Nesėkmingas Jessicos startas

Published by Rokas Arbušis on

jessica-watson-mediamaritim-de-medium

Šešiolikametės šviesiaplaukės australės Jessicos Watson, ketinančios tapti jauniausiu žmogumi, kuris vienas apiplaukė Žemės rutulį jachta, kelionės pradžia nebuvo sėkminga – išplaukusi su savo 10 m ilgio jachta „Ella’s Pink Lady“ Sidnėjaus kryptimi, iš kur oficialiai ketino pradėti kelionę, ji po 24 valandų susidūrė su 63 tūkst. tonų laivu.

Mergina nenukentėjo (ji tuo metu miegojo ), bet gerokai apgadinta jachta – lūžo stiebas, sutrūkinėjo takelažas, pažeistas korpusas (vaizdo reportažas), jachtai reikėjo remonto.

Iškart po šio incidento pasigirdo kritika, kad mergina per jauna viena plaukti aplink pasaulį, kad nepasiruošusi tokiai kelionei (naktį nepaliko įjungtų perspėjančių apie kliūtis navigacinių prietaisų, nesudaryta jos ilsėjimosi programa etc) ir reikėtų uždrausti plaukti.

Tik kitaip nei Nyderlanduose, kur teismas sustabdė trylikametės Lauros Dekker kelionę aplink pasaulį, Australijoje tvarka, matyt, liberalesnė – ar mergina plauks, sprendžia tėvai.

Jie leidžia (dar ir sulaukė sero Richardo Bransono pritarimo), tad mergina plauks ir, suremontavus jachtą bei patikrinus inspektoriams, vėl į 27 000 jūrmylių kelionę ketina leistis kitą savaitę.

O čia nuotrauka iš įvykio vietos:

jessica-watson-sailing-9


7 Comments

Pjūvis · 10/01/2009 at 9:57 AM

Juokinga… Štai kaip neturint jokių duomenų išgarsėti – tėvai nuperka jachtą ir plauki – nei dainuoti nei su prodiuseriais miegoti.. Bėda, kad net iki uosto nuplaukti su Paris Hilton stiliaus jachta nepavyksta… O čia aplink pasaulį.. Gaila Rokai, kad teisinate tokius pigius triukus…

Rokas Arbušis atsakė:

@Pjūvis,
galvojau pateisinti merginą, bet vėliau paskaičiau šen bei ten ir panašu, kad tikrai ją tėvai, o tiksliau – motina (tėvas kažkur šešėlyje) stumia į žvaigždes.
jachta paruošta, bet štai mergaitė nelabai. ta nelaimė (labiau laivų prisilietimas, nei susidūrimas) įvyko jos paruošiamajame žygyje. mergaitė nei laivo žurnalą gerai rašė, nei apskritai suplanavusi kelionę buvo, kaip vėliau paaiškėjo.
o dėl jachtos spalvos, tai čia rėmėjų įgeidis. ne mano mėgstama ši spalva, bet jos nuvertinti negalima, ypač, kai plaukia tokios damos — http://arbusis.lt/archives/528
:)

bitlas · 10/01/2009 at 10:09 AM

ui gaila kad pramigo

baraka · 10/01/2009 at 10:11 AM

…ir viena miegojo?

Sailing Boy · 10/01/2009 at 11:23 AM

Geras, nežinojau, kad yra tėvų norinčių taip paaukot savo atžalas. Susimąsčiau, gal ir man savo sūnų, 6 suėjo, reiktų ruošti kažkam panašaus. Jis kursą moka laikyti gana neblogai, tiesa, per daug žiūri į GPS (IT karta). Už kokių 4 metų jau bus pasiruošęs kelionei apie pasaulį, Lietuvą išgarsintų ;)

bitlas · 10/01/2009 at 11:43 AM

kogi ne
galeciau prisideti prie rengimo

gramas · 10/01/2009 at 11:56 AM

Nu jo, toks prisukamas buriuotojo draugas virtuvinis lakro2kas, kuris kiaušiniams virti – ir būt nepramigus…

solo, non-stop, no assistance… Ta šeimyna arba labai drąsūs, arba labai kvaili. Dujų balionas kyburiuojantis ant šniūrelioko – atrodo visai egzotiškai tokioje kelionėje.

Comments are closed.