Po LBS Tarybos posėdžio

Published by Rokas Arbušis on

Klaipedos uostas Linda

  • Linda“ pinigų, aišku, nemokės. Ar ji ilgesnė, nei 8 metrai? :)

Buriuotojų sąjungos interneto „vartuose“ jau yra informacija apie šią savaitę vykusio LBS Tarybos posėdžio priimtus sprendimus. Tiek, kiek priimta, ir tiek, kiek svarbu žinoti. Savo nuomonės ten reikšti negaliu, bet tai išdėstyti čia. Tad trumpai.

  • Kapitonatas. Kasmet jis rengiamas vasario pabaigoje arba kovo pradžioje. Šiemet data kiek nukelta. Lauksime Horno ragą apiplaukusių kapitonų. „Tūkstantmečio odisėjos“ idėja gimė praėjusių metų susitikime. Kokia idėja gims šiemet?
  • ORC. Daniška laivų matavimo (handicap) sistema, regis, nueis užmarštin. Nebebūsime bene vieninteliai, ją naudojantys. Paprastesnis kelias į pasaulines varžybas. LBS pasirinko ORC Club – kiek supaprastintą ORC sistemą. Ir, bene svarbiausią, ja gali naudoti pati sąjunga (stand-alone). Matavimai visad keldavo nemažai ginčų, tad dabar, kai pats jachtos savininkas atsakys už matavimų tikslumą, o melagystės baudžiamos griežta diksvalifikacija, gal baigsis ginčai a la „tavo vairo plunksna 5 mm ilgesnė“. Vilkimės, kad sumaišties nebus. Juk kol dar įsigalios, kol matuotojai kursus praeis, žiūrėk, ir sezonas prasidės, o visi pasiruošti spės.
  • Mokestis. LBS suvažiavime nutarta, jog dabartinį mokesti reikėtų kelti iki 200 litų (5 kartus — nemenkai). Bet šiemet pakeltas jis nebus. Per vėlu. Jei bent vienas sumokėjo senesnį mokestį, nėra kaip iš kitų reikalauti naujojo. Be to, yra nemažai nesutinkančių. Tai tikrai brangu vaikams, kurie per sporto mokyklas yra LBS nariai. Bet Vilniaus jachtklubo priešinimasis mokesčiui (ar ne jūs „taksuojate“ prie Trakų pilies?) man keistas. Naujasis mokestis dar bus derinamas, diferencijuojamas (vaikams-jachtų savininkams-pensininkams) ir turėtų įsigalioti nuo kitų finansinių metų. O kol kas teisėjams LBS už savaitgalį tegalės pasiūlyti arbatpinigius, bet ne honorarą už darbą. Kas skundžiasi, kad teisėjų trūksta?
  • Mokestis 2. Tai jau ne Tarybos sprendimas, bet aktualu – Klaipėdos uostas susisgribo, kad ilgesnė nei 8 metrų jachta jau yra tas laivas, iš kurio savininko galima plėšti pinigus. Atverkite pinigas plaukdami į Memelį, ponai.

Kiti Taryboje svarstyti klausimai arba dar laukia patikslinimo, arba bus persvarstomi, tad apie juos plėstis neverta. Bet idėja neleisti treneriams teisėjauti, kad nekiltų ginčų, manau, teisinga. Kaip ir apeliacinės komisijos (ji nenagrinės ginčų, tik nustatys, ar jie spręsti teisingai ir bus paskutinė instancija), jūrinės praktikos komisijos (kuri analizuotų nelaimes, kaip, pavyzdžiui, Liepojos uoste) steigimai.

O kaip seksis įsteigtai Vilniaus buriavimo mokyklai ir ar ji bus rimtas konkurentas Kaunui (sakykite ką norite – stipriausia jaunų buriuotojų paruošimo bazė Lietuvoje), Klaipėdai, Nidai – žiūrėsime. Norisi, kad sektųsi.

P.S. Vos nepamiršau. Viktoras paruošė dokumentų pluoštą, būtiną jachtos savininkams ir kapitonams. Jis tikrai nemenkas ir dar reikia paplušėti prie jo redakcijos. Bet greitai bus prieinamas visiems.

Categories: Krantas

3 Comments

Gintas · 02/06/2009 at 9:10 AM

Gal žinai kur tai parašyta ar apibrėžta, kad: “Klaipėdos uostas susisgribo, kad ilgesnė nei 8 metrų jachta jau yra tas laivas” Reiktų kelti bangą prieš tokį sprendimą.

Rokas Arbušis · 02/06/2009 at 9:35 AM

Gintai,
taip sakė Brabander kapitonas. neturiu pagrindo juo netikėti. pats dar neieškojau oficialios info.

Gintas · 02/09/2009 at 10:12 AM

paieskosiu irgi

Comments are closed.