Regatos etapo startas – ir šventė, ir verslas

Published by Rokas Arbušis on

VOR15605

Šeštadienį startavusį „vandenynų ralio“ „Volvo Ocean Race“ VI etapo startą ir vėl galime apžvelgti iš „Ant bangos“ jau gvildentos verslo pusės.

Įprastai startus įsivaizduoju kaip linijos tarp ženklo ir teisėjų laivo kirtimo, o iškart po to plaukiama distancija. VOR startas — tai ne tik starto linijos kirtimas, bet plaukiamas ir trumpas atstumas nuo ženklo prie ženklo ekvatorijoje. Ir jau tik po to plaukiama visa distancija..

Kai VOR etapų distancijos vandenynais tęsiasi dešimtis tūkstančių jūrmylių (jei ne šiuolaikinė multimedija, dešimtis dienų jose nematytume jachtų), manyčiau, kad verta ir startą padaryti atskira, trumpa distancija.

Pasižiūrėti VI etapo starto (pagaliau ir vėl 7 jachtos!) Rio de Žaneire suplūdo minios žiūrovų. Bemaž 50 tūkstančių žmonių kilo ant „Cukraus galvos“ kalno, nuo kurio galima pasigrožėti miesto vaizdais iš vandenyno pusės (Rio simbolis — Laiminančio Jėzaus skulptūra — yra ant priešais esančio Korkovado kalno).

Starto distancijos pirmasis ženklas buvo šalia garsaus Guanabara paplūdimio, tad galima tik įsivaizduoti, kokį gražų vaizdą matė tuomet pliaže 30 laipsnių karštyje poilsiavę vietos gyventojai ir turistai.

Ir štai: tikrai įspūdingai atrodančių (plaukiančias VO60 mačiau ir gyvai) jachtų startas tapo švente ir… dar viena firminių ženklų reklama.

Nepamirškime ir žiniasklaidos dėmesio, kuriuo po starto gyrėsi VOR (207 kartus 42 leidiniuose paminėtas bent jau regatos vardas). Šįkart, natūralu, didžiausio žiniasklaidos dėmesio sulaukė „saviškis“ — penkis kartus olimpinis medalininkas, daugybės čempionatų nugalėtojas „Ericsson 4“ škiperis brazilas Torbenas Graelis.

Pabaigai, dar keletas nuotraukų iš starto:

VOR15580

VOR15640

VOR15598

P.S. Ach taip taip, visus su Velykomis — eggsų, o ne ballsų švente!

Categories: Vandenynai

9 Comments

bitlas · 04/13/2009 at 8:35 AM

su sventem

Ayo · 04/13/2009 at 10:11 AM

Susdaushkim Broliai kiaushais!
Su eiline persivalgymo Shviante!
Vejo Burese!

Ginaitė · 04/13/2009 at 4:12 PM

O kodėl apie jachtas zuja tiek daug katerių ir laivelių? Su kokiu nors tikslu? Ar tiesiog buvo leista visiems norintiems iš arčiau pažiūrėt į išplaukiančias jachtas?

Rokas Arbušis atsakė:

@Ginaitė,
nežinau ar leista visiems norintiems, o tokių tikrai nemenkai turėjo būti. kai kuriose nuotraukose (čia nepublikuotos) net su vandens motociklais lydėjo.
šventė, tai kas turi laivelį, jachtą, valtį, katerį, burlaivį ar dar ką plaukiantį (čiužinys netinka :D ) plaukė iš arčiau pažiūrėti. visad taip būna. dėl to buriuotojai keikiasi, nes tie gerbėjai trukdo normaliai startuoti, jei yra nedrausmingi ir lenda po nosim.
prie viso to pridėkim dar kelis sraigtasparnius :)

Siesta · 04/13/2009 at 10:24 PM

o mai…
kokios didelės tos jachtos.

Rokas Arbušis atsakė:

@Siesta,
vaizdžiai tariant, šių jachtų stiebų aukštis ir pagrindinės burės plotas toks, lyg prieš tave plauktų devynių aukštų namas :)

Siesta · 04/13/2009 at 11:35 PM

aik tu sau… o devynaukštis su liftu? :D

Rokas Arbušis atsakė:

@Siesta,
nustebtum, kaip greitai vyrai į stiebą užsiropščia :)

Aivaras · 04/14/2009 at 10:52 AM

Pirma foto nereali!

Comments are closed.