Su gimtadieniu, Mike!

Published by Rokas Arbušis on

red-nose-mike-in-southern-ocean_1

Jauniausiu vienutininku, apiplaukusiu jachta aplink Žemės rutulį, pretendavęs tapti britų buriuotojas Michaelis Perhamas „paseno“ — kovo 16 dieną jam sukako 17 metų. Ne dėl šios priežasties jis netaps rekordininku. Bet apie tai vėliau.

Kai praėjusį rudenį Mike išplaukė iš Didžiosios Britanijos, jo mama ir sesuo į jachtą „Totallymoney.com“ įdėjo supakuotą Kalėdų eglutę. Vaikis ją pasipuošė jūroje. Panašiai buvo ir su gimtadienio dovanomis – suvyniotos į šventinius popierius jos buvo supakuotos ir saugiau padėtos iki kovo 16-osios.

Dovanų buriuotojas gavo keletą muzikinių CD, knygų, filmų DVD, mini akvariumą, milžinišką šokoladą ir mini boulingo rinkinį. O prie viso to – vairavimo egzaminų teorijos CD. Šis vaikis dar negali vairuoti automobilio, o jachta vienas pats jau perplaukė dalį Atlanto vandenyno ir dabar buriuoja Indijos vandenyne!

Gal todėl truputi gaila, kad jis netaps jauniausiu vienutininku, be sustojimo apiplaukusių planetą. Nes:

  • jau yra jaunesnių, minančių jam ant kulnų (rašysiu dar),
  • jis jau buvo triskart sustojęs.

Paskutinė jo stotelė Keiptaune užsitęsė – nuo vasario pradžios iki kovo pradžios. Tad planuotas finišas Ūkanotojo Albiono salose gegužę tikrai neįvyks.

Bet pertrauka Pietų Afrikos Respublikoje Mike buvo į naudą. Čia jis ne tik jachtą apsitvarkė (vėl vairo mechanizmo bėdos, stiebo remontas ir kitos svarbios smulkmenos), bet ir pailsėjo. O poilsiaudamas susitiko prancūzų buriuotoją Jean-Baptiste Dejeanty, kuris iš regatos „Vendee Globe“ pasitraukė dėl autopiloto gedimo.

„Kaip aš jį suprantu“, — rašė Mike, pats dėl to turėjęs bėdų.

Prancūzas jaunajam britui atidavė dalį savo maisto atsargų. Vėliau, jau praplaukęs Krozeto salas, Mike sau surengė „prancūziško maisto savaitę“.

Dar įdomesnis Mike susitikimas buvo su 75 metų japonų buriuotoju Minoru Saito. Šis solidaus amžiaus Tekančios Saulės pilietis Žemės rutulį vienas jau yra apiplaukęs 7 kartus! Dabartinė jo kelionė aplink pasaulį yra „neteisingu keliu“ (“wrong way round”) — iš rytų (žiūrim nuo mūsų: Japonija rytuose) į vakarus link Australijos, Afrikos ir Pietų Amerikos, o tada namo. Vyriausias vienutininkas jau yra įveikęs daugiau kaip pusė milijono jūrmylių! Panašiai tiek, kiek nuo Žemės iki Mėnulio.

Tie vyrai (jaunas ir senas) tikrai turėjo apie ką pasikalbėti. Likimo ironija – japonas Keiptaune sustojo remontuoti… autopiloto.

Dabar Mike juda link Australijos, Minoru – link Horno rago. Gal vėl susitiks (prasilenks) kur nors Pietų vandenyne.


2 Comments

Thirteen · 03/19/2009 at 9:39 PM

įdomus vaikis, šaunuolis :) respects :)

man šiaip visąlaik keista, kai buriuoja vieni patys. kai ilgiausią laiką nė gyvos dvasios šalia (gyvių neskaitant). man vienai būti ilgesnį laiką nei kelios dienos neišeina – per daug visko prisimąstau. būtinas distraction’as :) nors, kai pagalvoji… nėra turbūt geresnio distraction’o nei vėjo ir laivo suvaldymas atviroje jūroje :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Thirteen,
nėra kada tokiose kelionėse nei pramogauti, nei linksmintis :)

o prisigalvoti tai galima. vienas buriuotojas lietuvis, prieš n metų vienas pats ATlantą perplaukęs, vėliau pasakojo save prisirišęs, kad nesugalvotų per bortą iššokti…

bet matyt nelabai ką turėjo veikti, jei tokių minčių kilo :)

Comments are closed.