Uostamiestyje bus daugiau švenčių?

Published by Rokas Arbušis on

sakiai MG_6018

Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras dfar vakar ironizavo – kai gelbėjimo laivas „Šakiai“ atsišvartuoja nuo krantinės, Klaipėdoje tai tikra šventė. Gal net Jūrų šventės vyksta dažniau.

O kai „Šakiai“ bando atsišvartuoti, prie krantinės susirinkę jūrininkai svarsto, kiek krantinės jis nusiplėš su savim, nes jau turėtų būti priaugęs kaip garsaus animacinio filmo apie kapitono Vrungelio nuotykius jachta „(Pa)beda“.

Juokas juokais, bet šis raudonas gelbėtojų laivas dažniau stovi prie krantinės, nei plaukioja. O ir į pagalbą jis „skuba“ labai jau lėtai.

Neseniai rašiau, kad gelbėjimo darbus iš civilių Klaipėdoje perima kariškiai ir kaip ne visada laivo „Šakiai“ sulauksi greitai.

Šiandien Krašto apsaugos ministerija išplatino pranešimą (ir atsiuntė nuotrauką), kad laivas „Šakiai“ vasario 26 dieną oficialiai perduotas Karinėms jūrų pajėgoms.

Kapitonas V.Vizbaras mano, jog tokios permainos tik į naudą – gelbėjimo tarnyboje reikia šviežio kraujo ir vėjo. Norisi tikėti, kariškiams perėmus „Šakių“, jų pasirengimo lygis bus nepriekaištingas ir jūrininkai pasitikės gelbėtojais.

Jei niekas nepasikeitė, tai „Šakių“ kapitonas – buvęs KJP štabo „Vėtra“ kapitonas, tad nesutarimų neturėtų kilti.

Kam smalsu, gelbėjimo laivo „Šakiai“ techniniai duomenys:

  • Ilgis – 50,61 m;
  • Plotis – 10,5 m;
  • Grimzlė – 4,8 m;
  • Vandens talpa – 1350 tonų;
  • Pagrindinis variklio galia – 970 kW;
  • Statybos metai ir vieta: 1986, Rusija.
  • Laivas turi visą žmonėms gelbėti ir išsiliejusiems naftos produktams likviduoti reikalingą įrangą, taip pat gaisrų gesinimo priemones.

Bet, kaip Aivaras ir rašė savo komentare, svarbiausia, kad tų gelbėjimo operacijų apskritai nereikėtų. O tai nemažai priklauso nuo pačių žmonių.


3 Comments

bravo-india-tango-lima-alfa-siera · 02/27/2009 at 12:13 PM

che che operatyviai
galejai ir konspektus patalpint
che

Rokas Arbušis atsakė:

@bravo-india-tango-lima-alfa-siera,

november-echo-golf-alfa-lima-india-maikl-alfa

Laura · 02/27/2009 at 4:28 PM

Pagaliau kažką sužinojau iš čia naudingo :))) Vis galvodavau, kodėl tie Šakiai ten vis stovi ir stovi…

Comments are closed.